BMC Trailfox AMP ONE Reapris: 53000 KR

BMC Trailfox AMP ONE

Fullgungs eMTB med 150mm slaglängd och kraftfull Shimanomotor.

BMC Trailfox AMP ONE

53.000,00 kr

Nollställ
Artikelnr: Inte tillgänglig Kategorier: , , , , , , ,

Ram

Trailfox AMP, Kolfiber (F), Al-13 Triplelreducerad aluminum (R), integrerat batteri

Motor

Shimano STEPS MTB E-8000, 250W, 70Nm output

Batteri

Shimano STEPS MTB E-8020, 500Wh, integrerat

Framgaffel

RockShox Yari RC, E-MTB, 150mm

Bakdämpare

RockShox Monarch RT

Växelsystem

1×12 SRAM

Kedjehjul

Shimano FC-E8000, 34T

Bakväxel

SRAM NX Eagle

Växelreglage

SRAM SX Eagle

Kassett

SRAM NX Eagle, 11-50T

Kedja

SRAM NX Eagle

Broms Fram/Bak

Magura MT5, Storm Rotors (203/203) *

Däck

Vittoria Martello Enduro 2.6

Fälg

Alex EM 35 **

Nav (Fram/bak)

Formula DC-713/ EHL-148S

Styre

BMC MRB 03, 780mm

Styrstam

BMC AMSM 02

Sadelstolpe

X-Fusion Manic

Sadel

WTB Silverado Team 142

Vikt

23,79 kg

 

Geometri Speedfox

 Geometri BMC Trailfox AMP ONE

STORLEKSMLXL
Rider Height CM<172172-182180-188>188
Top Tube MM (tt)587611634653
Wheelbase MM (wb)1123114511691189
Seat Angle (sa)73.7573.7573.7573.75
Seatpost Drop MM125150150150
Seatpost Length MM377447447447
Stack MM600610620635
Trail MM (trail)90909090
Rear Center MM (rc)445445445445
Reach MM (reach)408430450465
Head Tube MM (ht)95105115135
Head Angle (ha)68686868
BB Drop MM (drop)37373737
Stem Length MM50606070
Seat Tube MM (st)420440480510
Stem Angle-5-5-5-5
Rear Travel120120120120
Crank Length MM170175175175
Fork Rake MM (fr)51515151
Front Center MM (fc)677704728748
Fork Length MM (fl)526526526526
Bar Rise MM4444
Bar Width MM750750750750
Backsweep9999