BMC 257 AL TWO ST Pris: 21900 KR

BMC 257 AL TWO ST

En snygg och smidig pendlarcykel med clean look, genomtänkta och funktionella detaljer. Ramen i premium aluminium är lätt, mångsidig och pulverlackad för hållbarhet. Integrerad StVZO certifierad belysning, premiumskärmar med pakethållare och SRAM Apex växelgrupp med singelklinga ger dig mycket åkglädje snabbhet och säkerhet. Unisexmodell med lågt insteg. Modellen finns även med rakt överrör. 

BMC 257 AL TWO ST

21.900,00 kr

Artikelnr: N/A Kategorier: , , , , Etikett:

Ram

257 Premium Aluminium slätsvetsad

Framgaffel

257 Premium Aluminium

Växelsystem

1 x 11

Bakväxel

SRAM APEX 1 Long Cage

Växelreglage

SRAM Gx Eagle

Kassett

SRAM PG-1130 11-42T

Kedja

SRAM APEX 11 växlar

Kedjedrev

SRAM Apex 1 40T

Broms Fram/Bak

Magura MT4 – Storm Rotors (180/160)

Fälg

SR500

Nav (Fram/bak)

 RXC-142S

Styre

Lightskin med integrerad belysning

Styrstam

BMC MSM01 Stem

Sadelstolpe

Lightskin med integrerad belysning

Sadel

Selle Royal Vivo

Däck

Pirelli Angel GT – 37mm

Maxvikt

120 kg

 

BMC 257 AL TWO ST

SizeSMLXL
Rider Height CM<168168-180178-190>190
Stack MM560590620650
Reach MM (reach)400415425440
Seat Tube MM (st)480510540555
Top Tube MM (tt)560584603626
Head Tube MM (ht)133165197229
Seat Tube Angle (sa)74.074.074.074.0
Head Angle (ha)70.070.070.070.0
Rear Center MM (rc)440440440440
Front Center MM (fc)631657677703
Wheelbase MM (wb)1062108811091135
BB Drop MM (drop)67676767
Fork Length MM (fl)408408408408
Fork Rake MM (fr)45454545
Trail MM (trail)75757575
Crank Length MM170170170170
Stem Length MM80809090
Stem Angle-5-5-5-5
Bar Width MM620620620620
Post Offset MM10101010
Standover Height mm760790819838
Seatpost Length MM350350350350