BMC 257 AL ONE ST Pris: 23900 KR

BMC 257 AL ONE ST

En grymt snygg pendlarcykel med clean look, genomtänkta och funktionella detaljer. Ramen i premium aluminium är lätt, mångsidig och pulverlackad för hållbarhet. Integrerad StVZO certifierad belysning, premiumskärmar med pakethållare snyggt integrerad i bakskärmen. Shimano Alfine 8 och remdift ger dig pålitlig växling och minimalt underhåll.

Unisexmodell med lågt insteg. Modellen finns även med rakt överrör. 

BMC 257 AL ONE ST

23.900,00 kr

Artikelnr: N/A Kategorier: , , , , Etikett:

Ram

257 Premium Aluminium slätsvetsad, förskjutet topprör, pulverlackad

Framgaffel

257 Premium Aluminium

Växelsystem

1 x 8

Bakväxel

Växelreglage

SHIMANO Alfine 8 Rapidfire Plus

Kassett

GATES SUREFIT 3-LOBE UNIFIED CDX2 4T

Kedja

Belt GATES 120 CDX

Kedjedrev

GATES S550 CDX 55T

Broms Fram/Bak

SHIMANO BR-U300 – MT200 levers / RT10 Rotors (180/180)

Fälg

SR500

Nav (Fram/bak)

CL-712 / SHIMANO Alfine 8

Styre

Lightskin med integrerad belysning

Styrstam

BMC MSM01 Stam

Sadelstolpe

Lightskin med integrerad belysning

Sadel

Selle Royal Vivo Women’s

Däck

Pirelli Angel GT – 37mm

Maxvikt

120 kg

Extrautrustning

Skärmar med integrerad pakethållare. Belysning och stöd.

 

BMC 257 AL TWO ST

SizeSMLXL
Rider Height CM<168168-180178-190>190
Stack MM560590620650
Reach MM (reach)400415425440
Seat Tube MM (st)480510540555
Top Tube MM (tt)560584603626
Head Tube MM (ht)133165197229
Seat Tube Angle (sa)74.074.074.074.0
Head Angle (ha)70.070.070.070.0
Rear Center MM (rc)440440440440
Front Center MM (fc)631657677703
Wheelbase MM (wb)1062108811091135
BB Drop MM (drop)67676767
Fork Length MM (fl)408408408408
Fork Rake MM (fr)45454545
Trail MM (trail)75757575
Crank Length MM170170170170
Stem Length MM80809090
Stem Angle-5-5-5-5
Bar Width MM620620620620
Post Offset MM10101010
Standover Height mm760790819838
Seatpost Length MM350350350350